بی عدالتی در فوتبال

حال اگر باشگاه هایی چون پرسپولیس و استقلال از بودجۀ عمومی ارتزاق کنند ، با توجه به میزان چشمگیر و میلیونی طرفدارانشان قابل قبول است.ولی باشگاه های صنعتی که میزان طرفداران آنها به یک درصد کل مردم هم نمی رسد، چرا باید چند برابر باشگاه هایی چون پرسپولیس و استقلال بودجه داشته باشند؟

در نظرسنجی برنامۀ نود حدود 97 درصد شرکت کنندگان 2.5 میلیونی این برنامه گزینۀ طرفداری از دو تیم بزرگ پایتخت را ارسال نمودند.62 درصدپرسپولیس و 35 درصد استقلال و 2درصد سایر تیم ها و 1 درصد هیچکدام.

چگونه ممکن است باشگاه هایصنعتی چون سپاهان و مس و ذوب آهن و سایپا و فولاد و ... که همگی روی هم یک سی اُم پرسپولیس یا یک هفدهم استقلال طرفدار دارند، هر کدام به تنهایی چند برابر این دو تیم پر طرفدار از دولت بودجه بگیرند؟

نتیجه این می شود که پر طرفدارترین تیم کشور برای پرداخت 700 میلیون تومان به یک مربی بزرگ خارجی ،نگران فرفکنی روزنامه ها و همین برنامۀ نود باشد آنگاه در همان زمان سپاهان اصفهان پیشنهاد 750 میلیونی به یک دروازه بان بدهد و از هیچ حساب و کتابی هراس نداشته باشد.

آقای فردوسی پور در برنامه اش حتی به نظر سنجی برنامۀ خودش هم توجهی ندارد . ایشان باید توجه کند که با توجه به میزان طرفداران پرسپولیس و استقلال ، اگر بودجۀ سالانۀ سپاهان 20 میلیارد تومان است، باید سالی 600 میلیارد تومان به هر کدام از این تیمها بودجه تعلق گیرد! تا عدالت رعایت شده باشد.

در حالی که مشاهده می شود که فردوسی پور در برنامه اش مدیران پرسپولیس را بابت قرارداد 800 میلیونی با سرمربی تیم به چالش می کشد در حالی که یک حساب سر انگشتی نشان می دهد که در همان زمان باشگاه سپاهان  سه برابر این مبلغ را برای سرمربی تیمش هزینه کرده است.

سپاهانی ها  در طی یک سال 5 سرمربی عوض کردند و به ترتیب به لوکا بوناچیچ بیش از 600 میلیون ، به ویرا بیش از 700 میلیون ، به فیرات نزدیک به 400 میلیون و به چرخابی و کاظمی نزدیک به 400 میلیون داده اند و در نهایت پس از این ولخرجی 2 میلیاردی با افتخار اعلام می کنند که بیش از 450 میلیون به قلعه نویی داده اند.( اگر دروغ نگویند و چند برابر بیشتر نباشد).

ولخرجی ها و دست و دل بازی های سپاهان آن هم از جیب مردمی که اکثریت آنها طرفدار پرسپولیس و استقلال هستند به اینجا ختم نمی شود.

طبق خبر یکی از روزنامه های صبح چهار مدافع این تیم  به همراه دروازه بان بیش از 3 میلیارد هزینه بر بیت المال تحمیل کرده است.

فرزاد آشوبی از پرسپولیس پیشنهاد 250 میلیونی داشته و در نهایت با 450 میلیون به مس پیوسته است.یا حسین کعبی که به اعتراف خودش پارسال 500 میلیون از سایپا گرفته ، امسال پیشنهاد 550 میلیونی از مس دارد.جالب اینکه این تیم قادر نیست در یک بازی لیگ حد اقل 4 هزار نفر را به ورزشگاه بکشاند.آنوقت تیمی که نه در لیگ آسیا بلکه در یک بازی وسط هفته مقابل پگاه 100 هزار نفر را حامی خود می بیند، باید برای تعیین سرمربی یک ماه چانه زنی کند.

هنگامی که داربی تهران برگزار می شود اگر همزمان در اصفهان داربی بین سپاهان و ذوب آهن باشد، در  ورزشگاه فولاد شهر اصفهان کبوتر هم پر نمی زند و همه پای تلویزیون داربی قرمز و آبی را تماشا می کنند.

جالب این است که مدیر عامل سپاهان ادعا دارد که این باشگاه چندین وچند تیم در سایر رشته ها دارد.در حالی که اگر همان بودجه را به پرسپولیس بدهند ، خیلی موفق تر خواهد شد.

ای کاش فردوسی پور در برنامه اش عدالت را رعایت می کرد. داشتن بودجۀ میلیاردی حق تیمهای پر طرفدار است نه تیم هایی که روی هم طرفداران شان یک درصد مردم هم نمی شود.

اگر بحث سر اصلاح الگوی مصرف باشد ، باید از  تیم های صنعتی و کم طرفدار به خاطر ولخرجی هایشان توضیح خواست.

از دولت عدالت محور انتظار می رود پاسخ گوی این ولخرجی ها باشد . در ضمن کسانی که قصد دترند با این خرجهای بزرگ جای پرسپولیس و استقلال را در دل مردم بگیرند بدانند که هرگز موفق نخواهند شد.بدانند که از نظر اکثریت جامعه این پول ها حرام اندر حرام است و حق شما نیست.

/ 7 نظر / 26 بازدید
rozan

سلام تشکر از اینکه نظرات رو می خونی می تونی منبع دقیقت رو سایت ایران خودرو قرار بدی که به صورت جدول بندی کلیه تیپ ها و امکاناتشون رو نوشته

مینا

سلام من تازه متن هایی که واسه چیزحسین نوشتی رو خوندم خواستم بگم ایول...خیلی باحالی موفق باشی....

باران

سلام, همکاری در چه مورد؟ ممنون که به وبلاگ درویشی من میای[لبخند] در مورد بی عدالتی در فوتبال با هات توافق دارم ولی با عنوان مطلب قبلت... هر کسی شخصیتی داره به هیچ کس حتی اگه تورا هم نشناسه بی حرمتی نکن بهتره با وقار بیشتری بنویسی البته اگه تند گفتم معذرت[ناراحت] موفق باشی[گل][گل] راستی به زودی مطالب جدید تو وبلاگم میزارم[گل]

حمید

خیلی جالب و خوب می نویسی. موفق و پیروز باشی

حمید

خیلی جالب و خوب می نویسی. موفق و پیروز باشی

ف الف

سلام ممنون که وبلاگ پر از خالیه منو لینک کردید و ممنون که بهم سر زدید. راستی آدرس منو تقریبا کسی نداره، شما چطور اومدید وبلاگم؟