جایزه نوبل یا علف خرس!

جایزه صلح نوبل و برخی جوایز مشابه پوششی برای کمک مالی خارجی در جهت راه اندازی گروهک کانون مدافعان حقوق بشر توسط عناصری چون شیرین عبادی و عبدالفتاح سلطانی بوده است.

به دنبال پلمب شدن دفتر این گروهک غیرقانونی، عبادی درگفت وگو با رسانه های ضد انقلاب اذعان کرد که با آن جایزه ها این کانون را راه اندازی  و اداره کرده است. وی اضافه کرد: «این دفتر  از محل جایزه نوبل که در  سال 2003 به اینجانب تعلق گرفت خریداری و تجهیز شد. آنها این دفتر را پلمب کردند اما دفاتر دیگری در اختیار ماست. از امکاناتمان استفاده می کنیم و به فعالیت ادامه می  دهیم».

عبادی همچنین به  جایزه ای اشاره کرد که طی ماه اخیر به دو عضو  کانون (عبدالفتاح سلطانی و نسرین ستوده) از سوی محافل اروپایی داده شد و افزود: کانون هم به علت سوابق درخشانی که داشته در سال 2003 برنده جایزه حقوق بشر «دولت» فرانسه شده است.

وی که موسس گروهک موازی «شورای ملی صلح» - به سفارش ویژه دیک چنی معاون جنگ طلب بوش- هم هست، اضافه کرد که کانون مدافعان حقوق بشر در غیاب گزارشگران خارجی حقوق بشر، طی 2 سال اخیر برای آنها و به جای آنها گزارش تهیه کرده تا بتوانند  قطعنامه های ضدایرانی صادر کنند!

گفتنی است دولت های استعماری  پیش از این پول های مزدوری را به خود اشخاص می دادند اما مدتی است در کنار تامین مالی مهره های خود، محل و نحوه مصرف کمک های مالی اختصاص یافته را مشخص می کنند و نیروهای میدانی باید بودجه دریافتی در همان محورها و محل های دستور داده شده را هزینه کنند!

اخیراً سایت ضدانقلابی گویانیوز با اشاره به پلمب دفتر گروهک مورد بحث و بی اعتنایی ملت ایران به ماجرا اذعان کرد: «دفاع از حقوق بشر اسم مستعار فعالیت خاص سیاسی است و فعالان آن نیاز دارند اخبارشان در رسانه های خارجی انعکاس داشته باشد و تبعاً  بیشتر در حوزه هایی فعالیت می کنند که از نگاه آن رسانه ها ارزش خبری دارند! این بی توجهی به مردم و حقوق بشر حقیقی نتیجه ای جز بی توجهی مردم  به این فعالان نداشته و بنابراین با بسته شدن دفتر آنها هم نباید آب از آب تکان بخورد. حتی ساکنان خیابان یوسف آباد هم متوجه نشدند در همسایگی آنها چنان دفتری بوده و حالا بسته شده است!  این  دکانی  بی مشتری و یک ادای روشنفکرانه است».

/ 1 نظر / 6 بازدید
ضدیت

سلام. پس حالا که اینطوره هب بوش و هیتلر هم جایزه بدن!!