تحلیلی بر بیانیه اخیر موسوی

بسم الله الرحمن الرحیم
1- میرحسین موسوی در بیانیه ای اعلام کرد: صداوسیما در اعلام روز عاشورا و تاسوعا تقلب کرده است وهمین امر باعث شد که طرفداران من روز عاشورا را با عید پاک اشتباه بگیرند وبه خیابان بریزند. وی همچنین اعلام کرد: در تقویم جدید جنبش سبز لجنی دیگر نامی از ماههای خسته کننده رمضان- محرم وصفر نیست و همواره باید شاد بود. وی همچنین اعلام کرد: طرفداران من این روز را با روز تولد من اشتباه گرفتند وبه نشانه شادی به خیابانها آمدند، اما وقتی مشاهده کردند اکثریت مردم در روز تولد من لباس سیاه پوشیده اند وبر سرو سینه می زنند، غیرتشان به جوش آمد و به معترضان حمله کردند.

اگر رژیم قول دهد از این به بعد در تجمعات زمستانه طرفداران من به آنها بخاری وشوفاژ دهد، دیگر آنها مجبور نیستند جهت گرم کردن خود به آتش زدن اموال عمومی بپردازند. ثانیا مردم نیاز به تفریح وشادی دارند و نباید مردم را از کاری که آنها را شاد می کند برحذر داشت. وی همچنین به شهرداری هشدار داد که در جمع آوری سطل زباله ها و آشغالها سرعت عمل به خرج دهد والا گرفتار خشم سبزیها می شود. وی همچنین به طرفدارانش توصیه کرد: بازهم متان و صبر و اخلاق خود را حفظ کنید و از وسایلی همچون قمه، ساتور، چماق و.. با لطافت و آرامش استفاده کنید تا خدای ناکرده به کسی آسیبی نرسد. همچنین در هنگام شلیک با اسلحه سعی کنید به آرامی ومتانت تیراندازی کنید تا کسی مصدوم نشود.

2- خاتمی در یک حرکت استثنایی برای بار چندم به دیدار کروبی رفت. در این دیدار که در محیطی دلنشین وصمیمی برگزار شد، خاتمی از کروبی تعریف کرد و کروبی از خاتمی. خاتمی در این دیدار که تکراری و کسل کننده بود به کروبی گفت: شما بسیار آدم خوب و زنگی هستید و من در طول تاریخ انقلاب به زرنگی شما ندیدم. کروبی نیز در جواب گفت: خوبی از خودتان است و شما بسیار آدم خوبتری هستید. کروبی همچنین از دولت خواست به بازنشستگان سیاسی توجه بیشتر کند و حداقل آنها را به آسایشگاهها وخانه سالمندان بسپارند. کروبی همچنین تهدیدهای اخیر دستگاه قضایی را بی تاثیر خواند و اعلام کرد: مطمئنم هرکس را بگیرند با من کاری ندارند، زیرا خودم باورم شده که هیچی نیستم و در این جریانات هیچ نقشی ندارم و اساسا فلسفه وجودی خودم نیز برایم جای سوال است. خاتمی کروبی را مهره ارزشمندی برای مافیای انقلاب خواند واز نقش ایشان در برهه های حساس و سر بزنگاه کمال تشکر را کرد وخواستار نقش آفرینی بیشتر وی در همه صحنه های مرتبط وغیر مرتبط شد. در آخر کار خاتمی از کروبی وخبرنگاران خداحافظی کرده و به دیدار موسوی رفت.

3- سفرهای استانی میرحسین موسوی رییس جمهور مناطق 4 گانه کشور تهران برگزار شد. در سفر اول، ایشان در میان استقبال شدید جمعی از اعضای حزب مشارکت ومجاهدین وارد ولنجک شد و بلافاصله در مجلس ختم و برمزار کشته شدگان احتمالی ویا در رو به مرگ آینده حاضر شد. سپس به وضصعیت چند نامه مردمی رسیدگی کرد وخواستار تخصیص بودجه جهت تغذیه سگهای محروم وفقیر برخی خانوارها شد. وی سگهای روستاییان را عامل مهمی در بی توجهی مردم به سگهای مامانی شمال تهران دانست و خواستار ابطال انتخابات شد. وی همچنین نسبت به گرانی هات داگ و پیتزا به شدت اعتراض کرد و خواستار برخورد قاطع با فست فودفروشها و کافی شاپهای متخلف شد. وی از مردم دیگر مناطق ایران خواست جهت رساندن صدای خود به گوش مسئولان از شهر خود توسط اتوبوس، سواری های خط دار، خط هوایی یا قطار به تهران بیایند و مزاحم وقت رییس جمهور نشوند.

4- میرحسین موسوی اعلام کرد: طرفداران اصلی من وقتی دیدند فریاد «یا حسین میرحسین» هیچ اثری نداشت، نسبت به روز عاشورا وماه محرم بی اعتقاد شدند. آنها سپس به شعار «یا حسین یا میرحسین» روی آوردند و در نهایت عهد خود با من رانشکستند. وی اعلام کرد: این چه امام حسینی است که هرچه فریاد زدیم به دردمان نخورد؟ امام حسین مورد نظر تنها در زمان انتخابات کاربرد داشت و در حال حاضر از کارآیی افتاده است».

5- یکی از مقامات و نخبگان نظام با درج اعلامیه ای در روزنامه های کثیرالانتشار اعلام کرد: یکی از پسرانم و یکی از دخترانم مدتهاست که از خانه خارج شده اند و تاکنون به خانه بازنگشته اند. در صورتی که کسی از این دو عزیز برای ما خبری بیاورد، از او تشکر می کنیم که پدر ومادری را از غم دوری فرزندشان بیرون آورده است. عکس این دو عزیز در روزنامه ها چاپ شده و از مشخصات اصلی آنها این است که به محض مشاهده هرگونه سطل آشغالی که جمع نشده یا سد معبر باشد آن را آتش می زنند. مادر این دختر گم شده نیز اعلام داشت: دخترم از آنجایی که رژیم غذایی شبکه های ماهواره ای را گرفته، تنها به ساندویچ خوردن روی آورده واحتمالا الان با بی پولی مواجه شده و مدتهاست ساندویچ نخورده. وی همچنین اعلام کرد: چند تن از آشنایانمان گفته اند که فرزندا عزیزم را در روز قدس-13آبان-16آذر و.. دیده اند که مظلومانه و بصورت رقت آوری در سطلهای آشغال به دنبال غذا می گشتند و هر سطلی که در آن غذا نبود را به آتش می کشیدند تا گرسنگان دیگر وقت خود را الکی تلف نکنند. وی همچنین دوباره افزود: فرزندانم را بیشتر از تمام مردم ایران دوست دارم و مردم احمق با رای خود باعث ناراحتی و سوء هاضمه دخترم شده اند.


6- میرحسین موسوی در بیانیه 25 خود به دکتر احمدی نژاد التماس کرد به خاطر خدا به وی کار یا پستی بدهد. وی با اعلام اینکه هرچه پول داشتم تموم شد و مدتهاست بیکارم خاطر نشان کرد: به خاطر خدا حالا که تهدیدهای من و کروبی فایده نداره و تو کنار نمیری، اقلا یک کاری برام جور کن تا خرج زن وبچمو بدم. وی اعلام کرد: الان مدتهاست دستمزد بیانه نویس- تایپیست- دست اندرکاران سایت- مهمانان زورکی و تکراری و.. را نداده ام. وی همچنین اعلام کرد: شهریه های دانشگاه آزاد خانمم هنوز تمام نشده. اگه قول بدی بهم کار بدی قول میدم این 50نفری که برام مونده را هم بگم نیان خیابون.

7- بیانیه 400 میرحسین موسوی توسط میرزاماشاله نوه موسوی صادر شد. وی با انتقاد از تقلبات صورت گرفته در انتخاباتهای دهم الی بیستمین دوره ریاست جمهوری، خواستار استعفای دولت کودتا شد. وی از برخوردهایی که با نوه نخست وزیر امام انجام گرفته انتقاد کرده و اعلام نمود: عمر دولت کودتا تمام است و این دولتها نهایتا 4 سال یا 8 سال عمر می کنند. گیرم که شما 16 آذر را مصادره کنید با 13بدر چکار می کنید؟ با شب یلدا چه می کنید؟ با روز درختکاری چه؟ روزهای شنبه- یکشنبه- دوشنبه- سه نشبه- چهارشنبه- پنج شنبه- جمعه- بازم شنبه و.. چکار می کنید؟ با اردیبهشت و مرداد و فروردین چکار می کنید؟

مطلبی از مصطفی نمازیان

 برگرفته از سایت خبری تحلیلی روایت

                         http://www.ravayat.ir            

/ 0 نظر / 7 بازدید