آرمین: فقط ما اصلاح طلب بودیم!

سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب با تخطئه شرکت اصلاح طلبان در انتخابات مجلس هشتم مدعی شد: غیر از دو سه نفر، بقیه نامزدهای اصلاح طلبان به اصلاح طلبی شناخته نمی شدند!

 

آرمین در گفت وگو با روزنامه اعتماد، با وجود پافشاری مداوم سران سازمان مجاهدین از جمله تاج زاده (عضو مشترک سازمان مجاهدین و حزب مشارکت) بر ضرورت حضور معترضانه در انتخابات مجلس و حفظ ائتلاف، ادعا کرد «سازمان مخالف حضور در انتخابات بود چرا که در تهران به جز 2 یا 3 نفر تمام کاندیداهای اصلاح طلب را حذف کردند. بسیاری از دوستان من جمله من پیش بینی شکست را می کردیم. آقای خاتمی فقط اعتبار خود را خرج کرد».

 

آرمین هم چنین کوتاه آمدن از نامزدهای رادیکال و حمایت از خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده را این گونه توجیه کرد: ما باید از داشته ها و توانمندی ها درک روشنی داشته باشیم. محدودیت های اصلاح طلبان صرفاً بیرونی نیست. آنها ساختار تشکیلاتی لازم و قدرت بسیج نیروهای اجتماعی را ندارند و نمی توانند نیروهای اجتماعی را بسیج، فرماندهی و اداره کنند، به دلیل ضعف تشکیلاتی و ضعف فرماندهی، ضعف ساختار حزبی و پایین بودن فرهنگ حزبی در جامعه و به هزار و یک دلیل دیگر از جمله عدم اجماع اصلاح طلبان.

 

وی «شرکت برخی جریان های اصلاح طلب در انتخابات تحت هر شرایط» را مانع «حمایت از یک کاندیدای رادیکال ]غیر از خاتمی[ که مطمئن هستیم صلاحیت او رد می شود» عنوان کرد و در این باره به انتخابات تهران اشاره کرد که «اکثریت اصلاح طلبان برخلاف سازمان معتقد به عدم شرکت یا معرفی چند نامزد محدود نبودند و آقای خاتمی هم نظر آنها را پذیرفتند».

 

سخنگوی سازمان مجاهدین در این گفت وگوی پرتناقض مدعی شد «آقای خاتمی می گفتند می خواهند رئیس جمهور را در حد تدارکاتچی پائین بیاورند. من ]آرمین[ اگر از افراد عامی انتظار داشته باشم این سخن را بد فهمیده باشند اما از یک کنشگر فعال توقع ندارم این سخن را تحریف کند... آقای خاتمی می گفت من نمی توانم تدارکاتچی باشم. قرار نیست او تدارکاتچی باشد». این اظهارات در حالی مطرح می شود که بهزاد نبوی و برخی اعضای دیگر سازمان تاکید کرده اند رئیس جمهور تدارکاتچی است و بیش از 20 درصد اختیار ندارد.

/ 0 نظر / 7 بازدید